Zawory regulacyjne pierwszeństwa

Zmiany ciśnienia w instalacji, szczególnie te nagłe mogą być niebezpieczne dla bezpieczeństwa rurociągów, jak również samych, transportowanych mediów. Dlatego też oprócz elementów chroniących przed zmianą kierunku przesyłu mediów, stosuje się także zawory regulacyjne i pierwszeństwa.

Pozwalają one regulować ciśnienie wewnątrz rurociągów, a także chronić je, aby nie spadło poniżej wyznaczonej wartości minimalnej. W naszej ofercie znaleźć można modele przeznaczone do instalacji transportującej zarówno wodę wodociągową, jak i obojętne gazy (w tym sprężone powietrze).

Najczęściej z naszych zaworów regulacyjnych i pierwszeństwa korzystają wodociągi, zakłady komunalne, oczyszczalnie ścieków czy elektrociepłownie. W przypadku wątpliwości dotyczących poszczególnych modeli, zachęcamy do kontaktu – chętnie doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

Zawory regulacyjne, pierwszeńswa Jest 6 produktów.
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
 • 10 528,62 zł

  Zawór redukuje i stabilizuje ciśnienie na odpływie na żądanym poziomie, niezależnie od ciśnienia na dopływie i rozbioru wody w sieci (nastawione ciśnienie za zaworem musi być niższe od ciśnienia na napływie). Zawór ten znajduje zastosowanie szczególnie w instalacjach wodociągowych, irygacyjnych lub za zestawem pompowym.

  10 528,62 zł
  Obniżka!
 • 13 351,91 zł

  Zawór redukuje i stabilizuje na żądanym poziomie ciśnienie na odpływie, zabezpieczając jednocześnie ciśnienie na dopływie przed spadkiem poniżej zadanej minimalnej wartości (funkcja priorytetowa/nadrzędna), niezależnie od wahań ciśnienia na dopływie i rozbioru wody w sieci. Zabezpiecza minimalną wymaganą wartość ciśnienia w szczególnie newralgicznych...

  13 351,91 zł
  Obniżka!
 • 9 886,44 zł

  Zawór kontroluje i zabezpiecza ciśnienie na dopływie przed spadkiem poniżej żądanego minimalnego poziomu, niezależnie od wahań ciśnienia za zaworem i rozbioru wody w sieci. Zabezpiecza pompę przed spadkiem ciśnienia ssania poniżej jej charakterystyki oraz przekroczeniem wydajności pompy przy dużych rozbiorach.

  9 886,44 zł
  Obniżka!
 • 3 892,73 zł
  Promocja!

  Regulator ciśnienia DRVD przeznaczony jest do pracy z wodą wodociągową, sprężonym powietrzem i innymi gazami obojętnymi. Zawór redukuje i stabilizuje ciśnienie medium na odpływie na żądanym poziomie, niezależnie od wahań ciśnienia na dopływie i rozbioru wody w sieci. Możliwa jest dowolna i płynna zmiana nastawy wartości ciśnienia zredukowanego za zaworem.

  3 892,73 zł
 • 201,60 zł
  Promocja!

  Regulator ciśnienia 7BIS służy do automaty-cznej redukcji i stabilizacji ciśnienia za zaworem na żądanym poziomie, niezależnie od wahań ciśnienia przed zaworem, zarówno w warunkach przepływu jak i przy braku przepływu medium w instalacji. Umożliwia dowolną i płynną zmianę nastawy wartości ciśnienia redukowanego (za zaworem). Nastawa wstępna (fabryczna): 3...

  201,60 zł
 • 4 632,82 zł

  Zawory pierwszeństwa VV300/VV100 są kombinacją regulatora i ogranicznika ciśnienia. Są stosowane do zapewnienia priorytetu zaopatrzenia w wodę pitną szczególnie ważnych fragmentów sieci. Pozostałe fragmenty sieci są zasilane dopiero, gdy występuje odpowiednia ilość wody.

  4 632,82 zł
  Obniżka!
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów